Za zážitky i odpočinkem do Štýrska

Štíty hor s věčným ledovcem, termální lázně, rozlehlé vinice, fantastické jídlo – tohle všechno zde nebude chybět. Štýrsko aneb zelené srdce Rakouska je spolková země Rakouska, která se nachází ve středu plná zelených lesů, pastvin, vysokých hor, rozsáhlých vinic a sadů a v neposlední řadě je zde vynikající kuchyně. Cesta právě sem je velmi vhodná pro aktivní rodiny s dětmi.
jezero u lesa

Zábava je různorodá

v  Pěšky přes ledovec za vínem
Turistická trasa nazvaná Od ledovce k vínu vede z oblasti věčného ledu na Dachsteinu po severní nebo jižní trase až do štýrské vinařské oblasti. Cestou budete obdivovat kulturní poklady i přírodní krásy – čekají Vás osvěžující zážitky. Na skále vysoké 250 metrů se nachází vysutá prosklená plošina známá jako Nebeský krok. A kousek od ní je vstup do nitra Dachsteinského ledovce. Ledový palác představuje vtipnou expozici soch ze sněhu a ledu, které zaujmou hlavně děti, např. postavičky z animovaného filmu Doba ledová nasvícené barevnými reflektory.
v  Na kole mezi vinicemi
Štýrskou vinařskou oblast protíná více než 400 kilometrů cyklostezek. Kromě spolkového hlavního města Štýrského Hradce Vás zavedou i do zahradního zámku Herberstein, k termálním pramenům nebo do kinotéky Klöch.
v  Všechny chutě Štýrska
Vynikající vína a pálenky, fantastické čokolády, pikantní sýry, voňavé šunky – to všechno stojí za ochutnání. Vyhlášenou delikatesou, kterou si určitě přivezete jako suvenýr domů, je štýrský dýňový olej. Srdeční hostitelé Vás s nadšením zavedou do svých kuchyní i vinných sklípků a rádi se pochlubí tím nejlepším, co mohou nabídnout. Typickým štýrským pokrmem je Wurzelfleisch, vývarem přelité vařené maso se zeleninou posypané strouhaným křenem a petrželkou.
vysokohorská krajina
v  Léčivá voda termálních lázní
Ve Štýrsku se nachází celkem devatery termální lázně. Napájí je léčivá voda z několika pramenů s různým obsahem minerálů. Termální prameny prýští na povrch země z hloubky až 3000 metrů. Umíte si představit dokonalejší relax?