Jak vytvořit bezpečný pokoj pro vašeho potomka

Při zařizování dětského pokoje bychom měli mít na paměti hlavně bezpečnost našeho dítěte. Jak jistě víte, děti rády vše prozkoumávají, a protože si ještě nejsou schopny uvědomit reálná nebezpečí, která jim mohou hrozit, je nutné vytvořit pro ně bezpečné prostředí, aby se jim i v nestřeženém okamžiku nemohlo nic stát. A kde všude nebezpečí číhá?
dětský pokoj
Podlaha
Jako pokrývku země zvolte buď koberec s nízkým vlasem nebo plovoucí podlahu. Koberce jsou teplé, ale bývají domovem roztočů, takže pokud vaše dítko většinu času stráví na něm, měli byste ho častěji čistit. Na plovoucí podlaze zase, zejména v zimě, může být chlad. Proto na něj položte kobereček, na kterém si dítě může hrát. Ale nezapomeňte ho k zemi upevnit. Děti rády skáčou a běhají a mohly by snadno na nezpevněné podlaze uklouznout.
Nábytek
Pozor dejte také při výběru nábytku. Vyhněte se ostrým rohům, které by vaše ratolesti mohly snadno poranit. Pokud už nábytek s ostrými rohy máte, nasaďte na ně plastové nárazníky. Ty seženete v obchodě s nábytkem a stojí pár korun. Raději nepořizujte typ nábytku s policemi, který by vaše děti lákal k lezení, nebo ho alespoň dostatečně upevněte. Nestabilní nábytek může být nebezpečný!
roztomilé dítě
Elektrické zásuvky
Nebezpečí číhá také u elektrických zásuvek. Děti mají všelijaké nápady a ani vysvětlování, že je něco nebezpečné, je od jejich záměrů neodradí. Pořiďte do zásuvek plastové úchytky, které zabrání dětem, aby strkali prsty tam, kam nemají.
Postel
Máte-li patrovou postel, zamezte pádu dítěte umístěním k posteli vyšší zábrany. Zaměřte se také na žebřík. Slézání po něm by mělo být snadné, aby se předešlo riziku pádu.
Sklo
Do dětského pokoje neumisťujte žádný skleněný předmět ani nábytek. V zápalu hry se snadno můžou takové věci rozbít a děti pořezat. Nebezpečí může hrozit kdekoli. Proto je důležité odstranit alespoň ty největší hrozby.