Historická sága z raného středověku

.

Máte rádi rozsáhlé románové ságy a nebojíte se knih, které čítají pět set stran a více? Máte rádi historii, romantické příběhy, ale na straně druhé dokážete číst o krutostech, bestialitě a nespravedlnosti, která se k dávným dobám nutně váže? Pak byste rozhodně měli vyhledat rozsáhlou románovou ságu německé spisovatelky Sabine Ebertové o porodní bábě. Jednotlivé díly se jmenují
 zřícenina hradu

  • Tajemství porodní báby
  • Osudy porodní báby
  • Rozhodnutí porodní báby
  • Kletba porodní báby
  • Sen porodní báby

 
Přičemž se nedejte mýlit termínem porodní bába, protože hlavní hrdinka Marta je dívka, skoro dítě, později mladá žena.
knihy kolem dveří 

.

Období velké kolonizace

Kniha reflektuje období takzvané velké kolonizace v Sasku ve dvanáctém století. V Evropě došlo ke zvýšení počtu obyvatelstva, což nutilo lidi migrovat do pustých míst, kde docházelo k vymýcení lesů a tím se získával prostor pro budoucí ornou půdu a výstavbu nových vesnic.
S jednou takovou kolonou se vydala také chudá dívka Marta. Snad by její osudy nebyly tak dramatické, kdyby nebyla obdarována léčitelským uměním, nezamiloval se do ní pán vesnice rytíř Christian a v zemědělské osadě, kterou vybudovali na ploše bývalého Temného lesa, se neobjevilo bohaté ložisko zlata.
V románové sáze můžeme sledovat kromě množství postav fiktivních také celou řadu historických postav jako například Ota Wettinský Bohatý, jeho manželka Hedvika, císař Fridrich Barbarosa, jeho manželka Beatrix a celou řadu dalších osobností.
I když se jedná o velmi rozsáhlé dílo, knihy se čtou doslova samy. Knihu, která má 560 stran, musíte prostě přečíst na jeden zátah a hned sháníte další díl.
Až ságu dočtete, nemusíte být smutní, protože k dispozici je pokračování Krev a Stříbro, kdy se někdejší osada s názvem Christiandorf stává významným těžním městem Freiburg. A samotné sáze předchází trilogie Meč a Koruna. Z této trilogie ovšem u nás vyšel zatím první díl Mistr Mystifikace.
 

Historická sága z raného středověku
5 (100%)3
.