Banky odmítají velmi často

Ekonomická situace v České republice je více než vynikající. Za posledních několik let jsme podstatně pokročili a stáváme se pomalu moderní evropskou zemí, která si dokáže stát za svým. Banky se však již nyní připravují na strmý, nebo spíše strmější, pád, který očekává každý růst v kapitalistické ekonomice. Není to vůbec žádná hračka, takhle všechno předpovědět, aniž byste ovládali či nějak zasahovali do finančního trhu. Svým spekulantstvím to však, bohužel, přivedete. Nejde tak ani o to, že by se snad utahovat opasky neměly, to vůbec ne, právě naopak měly a pořádně, ale přeci jen odmítat spoustu klientů kvůli očekávanému pádu je přímo šílenství, ať už se na to díváte v jakékoliv době. Nehrají zde však pouze faktory ekonomické celostátní.
panorama mrakodrapů.jpg


Makro, mikro a pidi


Domácnost je základní jednotkou ekonomiky. To je fakt, který se vyučuje na základních školách. Klasicky a v naprostém ideálu se takto označuje 4členná rodina. Ale je to vlastně každý člověk, ať už v rodině nebo sám, který má nějaký příjem a nějaký výdaj. Situace v Česku nahrává tomu, že spousta těchto domácností má výší výdaje než příjmy, žije tedy na dluh a splácet ten dluh se jí vůbec nedaří. Nebudeme si nalhávat a nalijeme si čisté kávy, zadluženost rapidně roste i přes vládní programy a nejrůznější akce. A nikdo neví, jak to zastavit. Banky na to reagují snad co možná nejvíce logicky – omezí poskytování úvěrů se zvýhodněnou sazbou potencionálním neplatičům, vylepší své portfolio a „bude lépe“. Spousta lidí ale jako reakci zvolí změnu z tradičního bankovního sektoru na ten soukromý nebankovní. A ten má právě teď naprosté hody.
dveře trezoru.jpg


Diversita, to je ráj


Čím pestřejší finanční trh, tím lépe. Ceny a podmínky se neustále zlepšují a stahují sebou nutně i banky, které jsou nuceny s těmito nebankovními společnostmi zápasit. Je to jednoduchá nabídka a poptávka. Pro nás, jako potencionální klienty, je vždycky lepší, pokud je zde nebankovní společnost s výhodným úvěrem. Nejen že bude tlačit na ostatní, ale také na banky.